برند های کنتاکتور کنتاکتور

خرید مستقیم انواع کنتاکتور زیمنس

 • یکی از وسایل کاربردی در صنعت برق است که با جریان و ولتاژ های متفاوتی در بازار وجود دارد به زبان ساده کنتاکتور زیمنس مثل یک کلید سوئیچ زن در مدار کار می کند و برای خاموش و روشن شدن مدار در توان بالا استفاده می شود در اصل یک کلید الکترومغناطیسی است که با یک جریان کم برق در ورودی یک جریان زیاد در خروجی و وصل می کند کلید در حالت روشن می ماند و زمانی که جریان ورودی قطع میشود دستگاه نیز قطع مشود.

  این تجهیزات دارای شکل ها و ظرفیت های مختلف است و اندازه بازه جریانی آنها بین چند آمپر تا چند هزار آمپر است.

  خرید مستقیم انواع کنتاکتور زیمنس
  خرید مستقیم انواع کنتاکتور زیمنس

  آشنایی با انواع کنتاکتورهای زیمنس

  کنتاکتورهای زیمنس با نام های 3RT، 3RH، 3BT، 3TC،3TH و 3TK و در اندازه های مختلف وجود دارند کنتاکتور ذیمنس در 2 مدل قدیم و جدید در ایران است که مدل قدیمی این کنتاکتور 3RT10 و مدل جدید آن با نام 3RT20 شروع میشود .معروف ترین کنتاکتورهای زیمنس مدلهای TR3، TF3، TC3  میباشد

  کاتالوگ کنتاکتورهای زیمنس شامل تصویر زیر است :

  مشخصات فنی کنتاکتور زیمنس

  کنتاکتور های زیمنس سری SIRIUS در دست وسایل فشار ضعیف است همانطور که در عکس بالا نشان داده شده از محدوده جریان آمپر آن بین ۷ تا ۱۵ آمپر و توان 3 تا ۲۵۰ کیلو وات در اندازه‌های S00 تا S12  وجود دارد وصل کردن این کنتاکتور ها به صورت پیچی است و همین باعث شده تا کنتاکتور ها به راحتی باز و بسته شود همچنین این سری از کنتاکتورهای زیمنس قابلیت نصب کنتاکت کمکی را دارد یعنی اگر یک پل کنتاکتور کار شود آمپری که کنتاکتور میتواند تحمل کند را با یکی کردن سه پل و کنتاکتور تا سه برابر افزایش می یابد.

  مشاهده بیشتر . . .
  جامپر کنتاکتور

  مدل هایSIRIUS به معنای قابلیت اطمینان تماس بالا، استقامت طولانی مدت و قابلیت استفاده در شرایط شدید است. ادغام کنتاکتورهای SIRIUS در ابزارهای مهندسی و انتخاب از شما در دیجیتالی شدن پشتیبانی می کند.

  آشنایی با انواع کنتاکتورهای زیمنس
  آشنایی با انواع کنتاکتورهای زیمنس

   کنتاکتور سه فاز زیمنس:

  3 فاز دارای سه کنتاکت با قدرت بالاست که کار آن برقراری ارتباط دستگاه های الکتریکی و سایر تجهیزات شبکه است در کنتاکتور ها از چند کنتاکت کمکی برای طراحی مدارهای فرمان مورد استفاده قرار می گیرد تفاوت کنتاکتور با کلید اتوماتیک در این است که به خلاف کلید اتوماتیک یا بعضی از فیوز ها از کنتاکتور برای قطع جریان اتصال کوتاه استفاده نمی شود.

  تجهیزات جانبی کنتاکتور:

  یکی از مهمترین بخش هاست زیرا تجهیزات جانبی می‌تواند نقش مهمی در قیمت کنتاکتور داشته باشد همچنین در هر زمان که یکی از قطعات کنتاکتور ما خراب شد می توانیم آن را عوض نماییم تا دیگه احتیاج به خرید کنتاکتور جدید نداشته باشیم یکی از مزایای کنتاکتور های زیمنس انعطاف پذیری بالای آن است یعنی می توانیم اکثریت تجهیزات جانبی برای تمامی مدل ها قابل استفاده باشد یعنی وسایل جانبی کنتاکتورهای سه پل برای کنتاکتورهای چهارپل قابل استفاده است .

   تجهیزات جانبی زیمنس
   تجهیزات جانبی زیمنس

   تجهیزات جانبی زیمنس شامل موارد زیر است:

  محافظ بوبین ،اینترلاک های مکانیکی ،انواع کنتاکت های کمکی (نصب از بغل، نصب از رو،جامپر یا واحد سیم کشی کنتاکت اصلی برای بالا و پایین کنتاکتور،انواع بوبین ها در ولتاژ های مختلف ،پلاتین های کنتاکت ها ،آداپتور پین لحیم کاری ،گیره اتصال برای کنتاکتور

  قطعات کنتاکتور

  سه جزء اصلی کنتاکتور هستند این سه جز شامل سیم پیچ یا الکترومغناطیس و محفظه و مخاطبین هستند که در ذیر درمورد هر کدام توضیح مختصری میدهیم .

  مشاهده بیشتر . . .
  معرفی انواع کنتاکتور
  اجزاء یک کنتاکتور
  اجزاء یک کنتاکتور

  سیم پیچ یا الکترومغناطیس: این یکی از مهمترین اجزاء یک کنتاکتور است.نیرویی که برای بستن کنتاکت احتیاج است این نیرو توسط آهنربا ی الکتریکی یا سیم پیچ کنتاکتور آماده میشود . سیم پیچ یا آهنربای الکتریکی و کنتاکت هاهمگی با یک محفظه از آنها نگه داری میشود .

  محفظه: دقیقاً مانند محفظه های مورد استفاده در هردستگاه دیگری، کنتاکتورها نیز دارای یک محفظه هستند که عایق و محافظت در برابر تماس پرسنل با کنتاکت ها را فراهم می کند. محفظه محافظ از مواد مختلفی مانند پلی کربنات، پلی استر، نایلون 6، باکلیت، پلاستیک های ترموست و غیره تولید شده است .به صورت کلی ،کنتاکتورهایی که قاب باز هستند دارای یک جای اضافی اند که کنتاکتور را در برابر خطراتی مثل : آب و هوای بد، خطرات انفجار، گرد و غبار و روغن محافظت می کند

  مخاطبین: این یکی دیگر از اجزای مهم این دستگاه الکتریکی است.که کار آن وظیفه حمل جریان کنتاکتور است که این کار با کنتاکت ها انجام می شود. انواع مختلفی از کنتاکت ها در کنتاکتور وجود دارد که عبارتند از فنرهای تماسی، کنتاکت های کمکی و کنتاکت های برق. هر نوع تماس نقشی جداگانه دارد.

  کارکرد کنتاکتور زیمنس :
  کارکرد کنتاکتور زیمنس :

  کارکرد کنتاکتور زیمنس :

  وظیفه کنتاکتور ها در دستگاه هایی است  که دائم با قطع و وصل مدار روشن و خاموش می شود این دستگاه  از دو مدل هسته به شکل ای و یو درست می شود که یکی از این مدل ها متحرک است  و با فنری ازهسته ثابت جدا میشود. کنتاکت عایق به هسته ای که حرکت می کند وصل می شود و همزمان با هم حرکت می کند در قسمت ثابت دیگرکه یک سری کنتاکت فیکس شده است بعد از اتصال به برق وقتی این لره به برق وصل میشود جریان ا هسته ثابت رد میشود  و یک میدان مغناطیسی را درست می کند همین میدان وضعیت کنتاکت ها را نشان می دهد. وقتی که این وسیله کار می‌کندتیغه و هسته متحرک کار می کند و حرکت می کند و کنتاکت ثابت در تماس است جریانی که  در سیم پیچ است باعث میشود اتصال میان دو هسته حفظ شود.

  مشاهده بیشتر . . .
  کنتاکتور مناسب پمپ آب

  کاهش ولتاژ و عملکرد:

  وقتی که ولتاژ کم می شود و یا جریان در بوبین قطع میشود نیرویی که در فنر وجود دارد باعث می‌شود تا کنتاک متحرک در مکان قطع قرار بگیرد و باعث قطع شدن جریان می‌شود که در این حالت به اسطلاح می‌گویند آزاد شدن کنتاکتور اتفاق افتاده است در این هنگام مقداری ازکنتاکت هایی که باز هستند بسته می شود و مقدار کنتاکتور هایی که بسته هستند باز می شوند .نکته ای که توجه متخصصان برق به خود جلب کرده است نداشتن هوا و تمیز بودن بسیارآن است اگر در کنتاکتور هوا وجود داشته باشد کنتاکتور کامل بسته نمی شود و جریان برای بوبین افزایش می‌یابد و همه این کار باعث سوختن سیم پیچ ها می شود.

  نرم افزار سایروس زیمنس
  نرم افزار سایروس زیمنس

   

  نرم افزار سایروس زیمنس:

  یکی از مزایای محصولات زیمنس تطابق کد های زیمنس با کد بندی های نرم افزار سایروس است برنامه سایروس  یک برنامه کامل و کاربردی است که همه قسمت های آن قابل طراحی است همین خاصیت باعث شده تا کنتاکتور های زیمنس را به راحتی تعمیر و نگهداری کرد و همچنین به نصب سریع وتوزیع و تابلوهای کنترلی و غیره داشت در این برنامه می توانیم تجهیزات زیمنس را مدل‌سازی نماییم .

  ویژگی های کنتاکتور های زیمنس: کنتاکتور های زیمنس به دلیل مقاومت و کیفیت بالا مورد استقبال مردم قرار گرفته است برخی از این ویژگی ها در زیر به آن اشاره خواهیم داشت:

  دارای ابعاد و اندازه مناسب جهت جای گزاری درمکان های کوچک در تابلوها و انعطاف پذیری بالا است ،دارای قابلیت افزایش تیغه های کمکی و تجهیزات جانبی است ،کنتاکتور زیمنس دارای عملکردخوب و با بالاترین کیفیت ممکن در سراسر دنیا در حجم گسترده ای از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. کنتاکتور زیمنس برایمکان هایی در هر شرایط آب و هوایی مناسب می باشد.

  مشاهده بیشتر . . .
  نقشه نصب کنتاکتور سه فاز
  کاربرد کنتاکتور زیمنس
  کاربرد کنتاکتور زیمنس

  کاربرد کنتاکتور زیمنس :

  این کنتاکتور هم مانند دیگر کنتاکتورها برای مصرف های دیگری کاربرد دارد که در زیر به آنها اشاره می نماییم:

  کار های سوئیچینگ را انجام می دهد، بارهای مقاومت را تعویض می نمایم، موتورها را راه اندازی و آنها را کنترل می کنیم، وقتی که منبع برق جایگزین در حال استفاده  است میتوانیم انتقال سیستم انجام دهیم، از کنتاکتورها ی زیمنس میتوانیم در بانک‌های خارجی و اتوماسیون صنعتی استفاده نماییم ،در مکان‌هایی که احتیاج به قطع و وصل مکرر برق نمی باشد و کنتاکتور فقط نقش حمل کننده جریان است مورد استفاده قرار می‌گیرد، در جاهایی که جریان برق قطع و وصلی زیاد نمی شود به عنوان کلید از آن استفاده می نمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نویسنده

  manager

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *