محافظ جان

آیا کلید محافظ جان بدون آرت عمل می کند؟

 • کلیدهای محافظ جان که با نام RCCB  در بازار شناخته می شوند یکی از ابزارهای محافظتی به شمار می آید. در حقیقت این کلیدها برای حفاظت از انسان و لوازم برقی در برابر برق گرفتگی و آتش سوزی ناشی از نشتی برق استفاده می شوند. اما بعضی اوقات نیز ممکن است این کلیدها به درستی کار نکنند و باعث بروز حوادث ناگوار شوند که این می تواند ناشی از خرابی کلید محافظ باشد؛ اما اگر این طور نباشد باید سیستم ارتینگ کلید را مشاهده کنید؛ زیرا که عدم وجود ارتینگ خوب در کلید می تواند عملکرد آن را تغییر دهد؛ به گونه ای که کار حفاظت را به درستی انجام ندهد. در ادامه این مقاله به بررسی عملکرد کلید های محافظ جان بدون آرت می پردازیم.

  کلید های محافظ جان بدون آرت عمل می کنند؟
  کلید های محافظ جان بدون آرت عمل می کنند؟

  بررسی کامل سوال :کلید های محافظ جان بدون آرت عمل می کنند؟

  در حقیقت اگر بخواهید کلید محافظ جان به درستی کار حفاظت در برابر نشتی جریان برق را انجام دهد باید ساختمان یا مکانی که می خواهید در آن کلید محافظ را نصب کنید حتماً سیستم ارت خوبی داشته باشد. اما تنها سیستم ارت به تنها نمی تواند وظیفهٔ حفاظت را انجام دهد. در نظر داشته باشید که کلیدهای محافظ در صورت نبود ارت نیز عمل می کنند اما اگر بخواهید عملکردی درست و بهتر داشته باشد باید از سستم ارت استفاده کنید.

  در واقع احتمال اینکه جریان نشتی برق در بعضی مواقع کمتر از حساسیت کلید محافظ جان باشد و نتواند آن را تشخیص دهد و باعث بروز حوادث شود. به همین دلیل است که باید از سیستم ارت جهت محکم کاری استفاده شود. شما می توانید انواع کلیدهای محافظ جان را با بهترین کیفیت و با قیمتی مناسب از سایت کالای برق عزالدین خریداری کنید و محیطی امن برای زندگی و کار خود فراهم سازید. به طورکلی می توان گفت که کلید های محافظ بدون ارت نیز عمل می کنند اما وجد ارت می تواند در بهتر عمل کردن آن تأثیر داشته باشد و نشتی های کم را نیز تشخیص دهد.

  مشاهده بیشتر . . .
  انواع محافظ جان

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  نویسنده

  fermo

  دیدگاه (1)

  1. محل نصب کلید محافظ جان - کالای برق عزالدین
   1402-04-04

   […] را قطع می کند. برای بهتر عمل کردن این کلیدها می توان از سیستم ارت نیز استفاده کرد و همچنین در محل های مناسب اقدام به نصب […]

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *