زیمنس فیوز مینیاتوری

فیوز مینیاتوری زیمنس

 • فیوز مینیاتوری زیمنس در واقع نوعی کلید است که از کاربرد بالایی در مصارف خانگی و صنعتی برخوردار می باشد. این کلید وظیفه محافظت از تجهیزات الکتریکی در برابر اتصال کوتاه و همچنین اضافه بار را بر عهده دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این وسیله الکتریکی پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطلب با کالای برق عزالدین همراه شوید.

  فیوز مینیاتوری زیمنس
  فیوز مینیاتوری زیمنس

  خرید مستقیم انواع فیوز مینیاتوری زیمنس

  فیوز مینیاتوری زیمنس که به آن  Breaker Circuit Miniature یا به اختصار MCB گفته می شود از دسته تجهیزات پرمصرف و کاربردی در بخش خانگی و صنعتی است که وسایل الکتریکی را در برابر عبور جریان های غیر مجاز و یا اتصال کوتاه و اضافه بار محافظت می کند. به بیانی ساده تر فیوز نوعی دستگاه حفاظتی است که با قرار گیری در مدارهای الکتریکی موجب قطع مدار در مواقعی که جریان بیش از حد انتظار باشد می گردد. این نوع کلید در برابر جریان بسیار حساس است و به محض این که میزان آن بالا می رود و به نوعی جریانی اضافی از فیوز عبور می کند سریعا موجب قطع مدار و در نتیجه برق می گردد. پس فیوز با مانع شدن از ایجاد جرقه و آتش سوزی، به نوعی از وسایل و تجهیزات الکتریکی محافظت می کند. برای خرید مسنقیم فیوز مینیاتوری در مدل ها و آمپرهای مختلف میتوانید به صورت مستقیم از مجموعه کالای برق عزالدین اقدام به سفارش تلفنی و یا حضوری دهید.

  خرید مستقیم انواع فیوز مینیاتوری زیمنس
  خرید مستقیم انواع فیوز مینیاتوری زیمنس

  کاربرد فیوز مینیاتوری زیمنس

  از کلید مینیاتوری زیمنس می توان برای موارد مختلفی استفاده نمود:

  -بخش صنعتی

  -بخش خانگی

  -بیمارستان

  -ادارات و شرکت ها

  -تابلو برق صنعتی

  کاربرد فیوز مینیاتوری زیمنس
  کاربرد فیوز مینیاتوری زیمنس

  نحوه عملکرد فیوز مینیاتوری زیمنس

  کارکرد و عملکرد فیوز مینیاتوری زیمنس در محافظت از تجهیزات الکتریکی به دو صورت بی متال و مغناطیسی انجام می پذیرد که در ادامه به شرحی از آن ها خواهیم پرداخت:

  مشاهده بیشتر . . .
  مینیاتوری های 2 پل گاسیا
  نحوه عملکرد فیوز مینیاتوری زیمنس
  نحوه عملکرد فیوز مینیاتوری زیمنس

  -عملکرد مغناطیسی

  فیوز مینیاتوری با عملکرد مغناطیسی، از تجهیزات الکتریکی در برابر اتصالات کوتاه مدار محافظت می کند. در این نوع از عملکرد، معمولا اتصالات کوتاه به صورت مغناطیسی و از طریق یک سیم پیچ که دارای قطری زیاد و تعداد دور کمی است، تشخیص داده می شود. این نوع عملکرد کمک می کند تا فیوز بتواند به درستی کار نماید.

  -عملکرد بی متال

  از این عملکرد به منظور محافظت از تجهیزات الکتریکی در برابر بارهای اضافی در جریان برق مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع تشخیص جریان اضافی با کمک فلزی به نام بی متال انجام می پذیرد. بدین صورت که وقتی جریان مدت دار بیش از جریان نامی باشد، فلز بی متال حالتی گرم و افتاده به خود می گیرد و با خم شدن موجب به کار افتادن کنتاکت های فیوز  زیمنس می گردد با این عمل فیوز نیز مدار را برای جلوگیری از آتش سوزی و یا جرقه قطع می کند.

  اجزای تشکیل دهنده فیوز مینیاتوری زیمنس
  اجزای تشکیل دهنده فیوز مینیاتوری زیمنس

  اجزای تشکیل دهنده فیوز مینیاتوری زیمنس

  فیوز مینیاتوری از یکسری اجزاء و قطعات تشکیل شده است. کنار هم قرار گرفتن این قطعات موجب می شود تا فیوز بتواند به درستی کار نماید و عملکرد خود را در محافظت از تجهیزات الکتریکی به نمایش بگذارد. یک فیوز از اجزای زیر تشکیل شده است:

  -پایه فیوز

  پایه در واقع به بخش غیر متحرک فیوز گفته می شود که دارای ترمینال هایی به منطور اتصال مدارهای خارجی می باشد.

  -پایانه فیوز

  بخشی از فیوز است که به منظور اتصالات الکتریکی مدارهای خارجی مورد استفاده قرار می گیرد.

  فیوز مینیاتوری زیمنس 30 میلی آمپر
  فیوز مینیاتوری زیمنس 30 میلی آمپر

  -کنتاکت پایه فیوز

  بخش هادی پایه فیوز است که با رابط و همچنین کنتاکت های کلاهک در ارتباط می باشد.

  مشاهده بیشتر . . .
  خرید انواع فیوز مینیاتوری

  -کلاهک فیوز

  بخش متحرک و در واقع جدا شدنی فیوز است که وظیفه حمل رابط فیوز را بر عهده دارد.

  -نگهدارنده فیوز

  در برگیرنده پایه و کلاهک فیوز است.

  -رابط فیوز

  رابط در واقع بخشی از فیوز است که المان ها را در بر می گیرد. این بخش پس از این که فیوز را برای عمل کردن آماده نمود بایستی مجددا مورد تعویض قرار بگیرد.

  -سیم فیوز

  سیم یا المان فیوز قسمتی هم است که در هنگام کار کردن فیوز ذوب می گردد.

  -شاخص فیوز

  این بخش عملکرد فیوز را نشان می دهد. در واقع با کمک این بخش می توان تشخیص داد که آیا فیوز به درستی کار می کند یا خیر. این بخش را بر اساس جریان نامی فیوز در رنگ های مختلفی می سازند.

  آشنایی با انواع تیپ مختلف فیوز مینیاتوری زیمنس
  آشنایی با انواع تیپ مختلف فیوز مینیاتوری زیمنس

  آشنایی با انواع تیپ مختلف فیوز مینیاتوری زیمنس

   فیوز مینیاتوری به تیپ های مختلفی دسته بندی می گردد که هر کدام کاربرد و عملکرد متفاوتی دارند. این تیپ ها را به صورت یکسری حروف و اعداد بر روی فیوز درج می کنند. از مهمترین انوع تیپ می توان اشاره ای به موارد زیر نمود:

  -تیپ B

  این تیپ از نوع روشنایی است، بدین ترتیب در سیستم های روشنایی و به خصوص در مصارف خانگی بیشترین کارایی را دارد. به دلیل این که جریان 3 تا 5 برابر جریان نامی مشخص در مدار را قطع می کنند برای مصاف خانگی گزینه ای بسیار مناسب هستند.

  -تیپ C

  این تیپ به نوع موتوری هم شهرت دارد و بیشتر برای موارد صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این تیپ در مقایسه با نوع B زمان قطع بالاتری دارد و می تواند جریان بین 5 تا 10 برابری در زمان مشخصی را در مدار قطع نماید.

  مشاهده بیشتر . . .
  جدول آمپر فیوز مینیاتوری

  -تیپ D

  به تیپ ترانسفورماتوری نیز شهرت دارد و برای موارد صنعتی خاصی همچون مولدهای اشعه X-RAY مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از کلیدها در زمان های مشخص، جریان 10 تا 20 برابری جریان نامی را در مدار قطع می کنند.

  -تیپ K

  به تیپ قدرت هم معروف است و بیشترین کارایی آن در مدارهای قدرت، ترانسفورماتورها و همچنین موتورها می باشد. در مقایسه با سایر تیپ ها حد جریان بار برای قطع مدار در آن کمتر است.

  -تیپ Z

  از آنجایی که حساسیت این نوع فیوزها در مقایسه با سایر تیپ ها در برابر اضافه بار و اتصل کوتاه بیشتر است، به تیپ بسیار حساس نیز خوانده می شوند. از این رو برای مدارهایی با میزان حساسیت بالا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

  انواع فیوز مینیاتوری زیمنس بر اساس سرعت عملکرد
  انواع فیوز مینیاتوری زیمنس بر اساس سرعت عملکرد

  انواع فیوز مینیاتوری زیمنس بر اساس سرعت عملکرد

  فیوز مینیاتوری زیمنس بر اساس سرعت عملکرد می تواند به صورت زیر باشد:

  -فیوزهای کندکار

  این نوع از فیوزها واکنش های کند و آهسته ای دارند طوری که با تاخیر مدار مد نظر را قطع می کنند.

  -فیوزهای تندکار

  این نوع از فیوزها همان طور که از نامشان بر می آید عملکرد تند دارند و در زمان بسیار کوتاه تر موجب قطعی در مدار می شوند.

  انواع جریان در فیوز مینیاتوری زیمنس

  در این نوع از کلیدها دو نوع جریان وجود دارد که در ادامه به شرحی از آن ها خواهیم پرداخت:

  -جریان نامی

  هر فیوز مینیاتوری دارای جریانی مختص به خود است که به جریان نامی شهرت دارد. در واقع بیشترین مقداری از یک جریان است که فیوز بدون این که قطع شود می تواند آن را حمل نماید. چنانچه فیوز جریانی بیشتر از جریان نامی را عبور دهد موجب قطع مدار می گردد.

  مشاهده بیشتر . . .
  انواع فیوز مینیاتوری تک فاز

  -جریان لحظه ای

  بر روی فیوز مینیاتوری در یک کادری مستطیلی شکل، یکسری عدد درج گردیده که نشان دهنده مقدار جریانی است که فیوز می تواند در یک لحظه یا یک ثانیه آن را تحمل نماید. به بیانی دیگر به مقدار جریانی که فیوز می تواند در یک لحظه تحمل نماید جریان نامی گفته می شود.

  نمایندگی فیوز مینیاتوری زیمنس
  نمایندگی فیوز مینیاتوری زیمنس

  نمایندگی فیوز مینیاتوری زیمنس

  فیوز مینیاتوری زیمنس از ابزارهای خاصی است که با عملکرد خود مانع از آسیب رسیدن به انواع تجهیزات الکتریکی می گردد. این محصول توسط شرکتی به همین نام یعنی زیمنس، در کشور آلمان ساخته می شود و سپس به بازارهای سرتاسر دنیا از جمله کشورمان ارسال می گردد. از این رو برای دسترسی به این کلید می توانید به نمایندگی های آن در کشورمان مراجعه نمایید. کالای برق عزالدین به عنوان نمایندگی رسمی زیمنس، این محصول را با قیمتی کاملا اقتصادی و همچنین گارانتی شرکتی به دست مشتریان خود در سرتاسر کشور می رساند. برای استعلام قیمت، سفارش و کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات فنی این فیوز می توانید از طریق اطلاعات تماسی که در همین صفحه درج شده با کارشناسان فروش این مجموعه در ارتباط باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نویسنده

  fermo

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *