فیوز مینیاتوری

خرید فیوز مینیاتوری 2 فاز

 • امروزه از روش  های مختلفی برای کنترل و سرکوب جریان استفاده   می کنند. در مدت زمان اولیه که الکتریسیته اختراع شد، سال  ها آن را به دلیل اینکه نمی توانستند جریان را کنترل کند، خطرناک   می دانستند،  برای کنترل جریان الکتریکی   می توان از فیوز که یکی از این ابزارهاست استفاده کرد. انواع مختلفی از فیوزهای برق در بازار وجود دارد که در این مقاله به آنها   می پردازیم.  برای فیوز مینیاتوری یا کلید مینیاتوری از فیوز برق استفاده   می شود. در واقع، اینها تعریفی است از یک کلید محافظ که بعنوان مهمترین بخش هر مدار در نظر گرفته   می شود. وظیفه آنها محافظت در برابر اضافه بار و جریان  های اتصال از تاسیسات سیم، تاسیسات روشنایی، و کابل برق کوتاه است. خرید فیوز مینیاتوری 2 فاز به جریان اضافه حساس هستند و   می توانند سرعت مدار را قطع کنند. کلید مینیاتوری به دلیل اینکه مهم­ترین وسیله برای جلوگیری از خطرات الکتریکی ساختمان  ها   می باشد، یکی از با اهمیت ترین مواردی است که به عنوان محافظ در صنعت برق مورد استفاده قرار   می گیرد.

  فیوز مینیاتوری 2 فاز
  فیوز مینیاتوری 2 فاز

  بررسی انواع فیوز مینیاتوری 2 فاز

  فیوز مینیاتوری 2 فاز یک کلید روشن/خاموش خودکار است که مدار را به دلیل حساس بودن آن به جریان اضافه، و واکنش نشان دادن به سرعت در برابر بار اضافی به سرعت قطع   می کند. این فیوزها در محدوده جریان 1 آمپر تا 63 آمپر و در نوع B و C موجود   می باشند. کلیدهای نوع B عموماً در مصارف خانگی و روشنایی استفاده   می شوند. دارای حساسیت مناسب برای کاربردهای معمول خانگی هستند. این کلیدها به فیوزهای پرسرعت نیز معروف هستند و تحت جریان اضافه بار 3 تا 5 برابر جریان نامی، مدار در مدت زمان معینی قطع   می شود. اما کلیدهای مینیاتوری نوع C در جریان  های اضافه بار بین 5 تا 10 برابر جریان نامی، مدار را قطع   می کنند. برش آنها نسبت به نوع B بیشتر طول   می کشد و بیشتر در صنعت استفاده   می شود. این کلید به فیوز کندکار نیز معروف است. به زبان ساده می­توان گفت فیوز یک وسیله حفاظتی است که در تجهیزات و مدارهای الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد، زمانی که جریان بیش از حد انتظار از دستگاه عبور می کند، مدار قطع می­شود تا به تجهیزات دیگر آسیب نرسد.

  مشاهده بیشتر . . .
  فیوز مینیاتوری زیمنس

   

  بررسی انواع فیوز مینیاتوری 2 فاز
  بررسی انواع فیوز مینیاتوری 2 فاز

  فیوزهای مینیاتوری با استفاده از دو مکانیسم عملکرد مغناطیسی برای حفاظت از اتصال کوتاه و عملکرد دو فلزی برای محافظت در برابر اضافه بار کار می­کند. به صورت مغناطیسی توسط یک سیم پیچ، جریان اتصال کوتاه با تعداد دور کم و قطر زیاد تشخیص داده می­شود و یک میکرو فیوز عمل می­کند. در واقع می­توان گفت تشخیص جریان اضافه به عهده یک فلز بیمتال می­باشد که بوسیله عبور جریان مدت دار بیش از جریان نامی گرم شده و باعث عمل کنتاکت فیوز مینیاتوری بر اثر خم شدن شده و مدار را قطع می­کند.

  کاربرد فیوز مینیاتوری 2 فاز

  از نظر کاربردی خرید فیوز مینیاتوری 2 فاز را   می توان به دو حالت برای  قطع و وصل کردن یک فاز و یک نول و قطع و وصل کردن دو فاز تقسیم کرد. علاوه بر این مکانیزم عملکرد نیز فیوز مینیاتوری 2 فاز شامل دو دسته عملکرد مغناطیسی برای حفاظت از اتصال کوتاه و عملکرد بیمتالی برای حفاظت از اضافه بار تقسیم   می شود.

  نکات قابل توجه هنگام خرید فیوز مینیاتوری 2 فاز

  هنگام نصب و یا خرید فیوز مینیاتوری 2 فاز باید به یکسری موارد توجه داشت در زیر به شرح آن   می پردازیم:

  انتخاب آمپر مناسب

  برای مصرف جریان پس از محاسبه جریان مصرفی یک کلید مینیاتوری مناسب انتخاب کلیدی که از جریان مورد نیاز شما یک رده بالاتر باشد به کلید مینیاتوری20 آمپر برای جریان فعلی 16 آمپر مناسب است. بنابراین اگر کلیدی را با آمپری برابر با آمپر جریان مصرفی انتخاب کنید، به اصطلاح کلید   می پرد. درواقع به دلیل اینکه عملکرد اصلی کلید مینیاتوری این است که در صورت وجود جریان اضافه برق قطع   می شود، شما باید از کلید مینیاتوری با آمپر بالاتر استفاده کنید.

  مشاهده بیشتر . . .
  جدول آمپر فیوز مینیاتوری
  نکات قابل توجه هنگام خرید فیوز مینیاتوری 2 فاز
  نکات قابل توجه هنگام خرید فیوز مینیاتوری 2 فاز

  استفاده از سیم مناسب

  شما   می توانید سیم  ها و کابل  های با قطر 1 تا 16 میلی متر مربع را به طور ایمن وصل کنید زیرا ترمینال  های مورد استفاده در خرید فیوز مینیاتوری 2 فاز به گونه ای طراحی شده اند که برای انجام این کار بسیار ایمن است. اما استفاده از سی  می ضعیف تر از جریان مصرفی آن، باعث افزایش دمای سیم وترمینالهای فیوزمینیاتوری 2 فاز   می شود و علاوه بر خطر آتش سوزی، باعث ذوب شدن مواد و تغییر شکل پایانه  های آنها   می شود. از طرفی با تغییر شکل ترمینال  های مینیاتوری منبسط   می شوند و این انبساط باعث سر خوردن و تکان سیم  های متصل به ترمینال  ها   می شود و باعث مصرف جریان و گرم شدن مضاعف این کلیدها   می شود.

  اتصال محکم سیم  ها

  سومین فاکتور مه  می  که باید هنگام نصب کلید مینیاتوری2 فاز در نظر بگیرید، استفاده و اطمینان از محکم بودن اتصالات سیم است. ایجاد جرقه و گرم شدن وهمچنین از بین رفتن روکش سیم  ها از جمله مواردی است اتصالات شل و نامناسب در پایانه  های این کلیدها   می تواند باعث بروز آنها شود.

  محکم کردن کلید مینیاتوری 2 پل

  در بسیاری از موارد به دلیل عدم دانش و تخصص، این کلیدها در جعبه فیوز آویزان   می شوند. بنابراین باید در نظر داشته باشید که پس از خرید فیوز مینیاتوری 2 فاز حتما آن  را در جای خود نگه دارید. تکان دادن  کلیدها   می تواند باعث شود آمپر گرم شود و به طور بالقوه به سیم  ها و فلزات دیگر داخل جعبه فیوز برخورد کند. ابتدا کلید را پس از باز کردن بست فیوز روی ریل راهنمای جعبه فیوز با زاویه 30 درجه نسبت به عمود بر روی ریل جعبه فیوز قرار دهید و برای اینکه کلید در جای خود محکم شود بست را به سمت بالا فشار دهید.

  مشاهده بیشتر . . .
  خرید انواع فیوز مینیاتوری

  محل نصب فیوز مینیاتوری 2 فاز

  توجه داشته باشید که پس از خرید فیوز مینیاتوری 2 فاز حتما باید دور از دسترس عموم نصب شود.  علاوه بر این لطفاً توجه داشته باشید برای جلوگیری از آتش سوزی یا عملکرد نامناسب فیوز نباید در محیطی با دما، رطوبت، گرد و غبار، گاز سمی  یا لرزش زیاد فیوز مینیاتوری نصب شود. به عنوان مثال،کلید مینیاتوری پنل اعلام حریق  نباید به راحتی در دسترس عموم باشد تا به راحتی توسط افراد غیرحرفه ای قابل استفاده، خاموش و یا آسیب دیدن باشد.

  خاموش کردن فیوز مینیاتوری 2 فاز قبل از نصب

  پس از خرید فیوز مینیاتوری 2 فاز به خاطر داشته باشید برای جلوگیری از مشکوک شدن برق یا سوختگی ناشی از اتصال کوتاه قبل از نصب شاسی فیوز کلید مینیاتوری 2فاز را ببندید.   می توانید از فیوزهای فشنگی در تابلوهای برق مینیاتوری برای این منظور استفاده کرده و همچنین   می توانید فیوزهای فشنگی را درآورده  نصب کرده و یا آنها را تعویض کنید

  خاموش کردن فیوز مینیاتوری 2 فاز قبل از نصب
  خاموش کردن کلید مینیاتوری 2 پل قبل از نصب

  سخن پایانی

  خرید کلید مینیاتوری 2 پلکه معمولاً به عنوان کلیدهای ایمنی شناخته   می شوند، از نظر ایمنی بسیار مهم هستند. برای محافظت از شما در برابر شوک الکتریکی هنگام لمس یک  هادی فاز فیوز مینیاتوری 2 فاز طراحی شده است که دارای عملکردهای محافظتی و نجات دهنده است. جریان 30 میلی آمپری در صورت وجود برای کسری از ثانیه   می تواند برای فرد کشنده باشد. این وسیله به دلیل اینکه دارای زمان قطع کوتاه و حساسیت بالای کمتر از 30 میلی ثانیه است، جزء ضروری تاسیسات الکتریکی محسوب   می شود

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نویسنده

  fermo

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *